یادداشت های یک چپ دست!

keep moving forward

۷۸ مطلب توسط «سها .ج» ثبت شده است

دنیایی که نوجوونای ده-دوازده ساله ش،توی کمداشون دنبال دنیای نارنیا نگردن یا خودشونو پرت نکنن توی یه چاله و توقع دیدن آلیس و سرزمین عجایبش رو نداشته باشن،یا منتظر جغد هاگوارتز نباشن؛دنیا نیست!دیوونه خونه س!
۷ نظر ۱۱ اسفند ۹۶ ، ۲۳:۰۸
سها .ج
امروز تو اتوبوس نشسته بودم و داشتم با دوستم که میره مدرسه بغلیمون(:دی)حرف میزدم و اونم نصیحتم میکرد:دی که دیدم یکی از بچه های مدرسه مون بالاسرم وایساده..چشمم خورد به این برچسبای اتوبوس که نوشته بود"اولویت نشستن با سالمندان و معلولان و افراد کم توان":دی دیگه متحول شدم و بلند شدم که جامو بدم به اون:))حالا اون که ننشست!ولی همون دوستم که نصیحتم میکرد کیفشو گذاشت رو صندلی کناریش که من قبلا نشسته بودم و داشتیم صحبت میکردیم که الان من خسته م و اصلا ینی چی که من باید وایسم و کیف تو بشینه؟(!):دی که یهو یه خانومه نمیدونم چی گفت که ی. کیفشو باخنده برداشت و من نشستم..بعد یهو دیدیم خانومه داره میگه این شوخیا در حد شماها نیست*و مثلا دبیرستان ک.(یه هنرستان دخترونه)اینجورین..بعدم نمیدونم چی شد که یهو برگشت به ی. گفت شماام انسانی میری و دبیرستان فرهنگی و توام(من)تجربی هستی و یه مدت میخواستی تغییر رشته بدی و راستی چی شد؟تغییر رشته دادی؟و به ف. گفت شماام ریاضی هستی:||و خب نمیدونم،واقعا فکر میکرد مثلا ما خوشحال میشیم که بدونیم که اون اینارو میدونه؟یا چی؟حالا برحسب اتفاق اگر کسی چیزی رو بشنوه،دلیل میشه بیاد به طرف بگه؟مثلا من،باید فردا برم از اون خانومه که مانتوی فیروزه ای پوشیده بود،حال دخترشو بپرسم و ببینم فلان خشکشویی تو محله شون باز بود،یانه؟
قطعا نمیتونین میزان محو شدنم توی افق رو بدونین الان..ولی خب!بینهایت رو تصور کنین!!!
بعد بهمون لبخند هم میزد و فکر کنم توقع داشت ماها یهو پخش زمین بشیم و بگیم ساچ ا وااااااو!احسنت به این حافظه:||
دقیقا قضیه اون جوکی هستش که چند وقت پیش خوندم که میگفت طرف رفته تو مترو نشسته با یکی از دوستاش داشته چت میکرده،از یه جایی به بعدش گوشی رو میده به بغل دستیش میگه بیا تو بقیه شو بگو،کل ماجرا رو میدونی دیگه:|||
*واقعا تو اتوبوس بین اون جمعیت و سروصدا،کار خاصی نمیشه کرد،چه برسه به شوخی خاص!!
۱۰ نظر ۰۲ اسفند ۹۶ ، ۲۲:۰۴
سها .ج
اگه یکسال پیش ازم میپرسیدن که فکر میکردی یکسال بعد همین موقع یه همچین موقعیت داغونی رو داشته باشی؟و یه همچین کارای افتضاحی رو کرده باشی؟بلند بلند میزدم زیر خنده و میگفتم طرف عقلشو از دست داده!من و این کارا اصلا؟
ولی الان دقیقا تو همون موقعیتم.نمیدونم،شایدم زندگی عقلشو از دست داده.
۲ نظر ۰۱ اسفند ۹۶ ، ۱۴:۴۲
سها .ج

به خبری که هم اکنون بدست من رسیده است توجه کنید! طبق آخرین خبرهای رسانه‌های معتبر، آنه شرلی و سها .ج در کنار یکدیگر کانالی تاسیس کرده‌اند! کانالی که در کمتر از یک ساعت توانست به دو کا ممبرز برسد!!! پس بشتابید تا کانال این دو بلاگر معروف و محبوب:|را از دست ندهید:دی همانا کسانی جوین نشوند از دوزخیان خواهند بود!

دوپوکرفیس خسته:| 

همه بهمون میگن که مهارت خاصی توی انتخاب اسم داریم:دی

+شما قطعا میدونین که کانال چیزی نیست که بتونه ارزش وبلاگو کم کنه و این وبلاگو تعطیل کنه:)

۶ نظر ۲۴ بهمن ۹۶ ، ۲۱:۰۷
سها .ج
"کنار کلاسور طوسی،سمت چپ!!!!"
اگه ازم بپرسن بدترین سالی که گذروندی چه سالی بود؟قطعا و فقط میگم امسال!

امسال از خود اول فروردینش برای من بد گذشت!از روز تولدم صحبتی نمیکنم!از 31 فروردین که گندترین روز زندگیم بود هم نمیتونم صحبتی بکنم،درواقع حرفی ندارم که بگم!حس خیلی خیلی بدیه که همه اون چیزی که چنددد ساله براش منتظری یهویی به هیچ مطلق برسه!کاش برای هیچ کدومتون اتفاق نیوفته،هیچوقت.هیچ کس.

تابستون امسال،به غایت مزخرفترین تابستونم بود..نه اینجا میتونستم همه حرفامو بنویسم و نه کسی بود که گوش بده،که اگر کسی هم بود نود درصد این حرفا رو نمیتونستم بهش بزنم..نه راه پس داشتم نه راه پیش!پای کاری که کرده بودم باید وایمیسادم و نمیدونستم چرا انقدر از چیزی که توقعشو داشتم متفاوت در اومده بود قضیه!

یادم نمیاد چی شد و چرا و چه موقع این راه حل به ذهنم رسید!ولی وقتی پونزدهم شهریور چشمامو باز کردم،دیدم منم و یه سررسید آبی که پر شده از حسرتام و حرفایی که نتونسته بودم به کسی بگم.من موندم و یه سررسید و کل همکلاسیام که من رو یه آدم عجیب غریبی میدونستن که به زور حرف میزنه،کسی که من نبودم!

حالم اون روزا؟تعریفی نبود،تعریفشم نکردم.فایده اش این بود که شماها و دوستام،فکر کردین خیلی خوشحالم،تلاشیم نکردم که واقعیتو بگم.چقدرم از کارم پشیمون نیستم!

یه سری حرفا رو نمیشه گفت،نمیشه جار زدشون،نمیشه اینجا و اونجا نوشتشون،این حرفا رو باید آخرشب پرونده شونو بازکنی و بهشون فکر کنی و اول صبحم مچاله شون کنی و هلشون بدی ته ته مغزت!حرفاییم که اونموقع نزدم و الانم نمیتونم بزنم از همون نوع بودن و هستن..انگار بودنشون عادت شده،نباشن یه چیزی کمه انگار.

از تقریبا اواخر مهر که کلاسام تموم شدن،تا امروز،این سررسید کنار کلاسورم نشسته و من همیشه فکر میکنم داره نیگام میکنه،هرروز،هرشب،هرساعت،هردقیقه،هرثانیه،...
بعضی وقتا لبخند میزنه،بعضی وقتا که ناراحتم،ناراحته..هروقت به یکی از اون کارایی که توش نوشتم باید انجامشون بدم میرسم و انجامش میدم،ذوق میکنه و با ورقاش تشویقم میکنه:))توهم؟نه خب..ولی فکر نکنم اگه یکی از دوستامم بودن،اینجوری کمکم میکرد:))

امروز،صفحه ی 16 بهمنو آوردم و نوشتم،نوشتم،نوشتم...(این پستو 16 بهمن نوشتم،نه الان!)
+مهم نیست چقدر این دوران دبیرستان که باید خیلی خوب باشه،داره مزخرف میگذره،مهم اینه که ته این داستان باید خوب باشه،چون من میگم،چون من میخوام،چون به قول فراری"همه‌چی تهش درست می‌شه. اونطوری می‌شه که باید بشه و به بهترین شکلش توی مسیر قرار می‌گیره"یا "چطور می‌شه که نشه، اگه من بخوام؟!"
اگه ازم بپرسن بهترین پستی که تو عمرت خوندی چی بود هم قطعا و حتما میگم این پستی که از وبلاگ سیاهچال لینکش کردم:))))
۱۲ نظر ۱۹ بهمن ۹۶ ، ۲۱:۱۷
سها .ج